10 najlepszych sportowców Plebiscytu Szkolnego Związku Sportowego

Wersja do wydrukuWersja PDF

Szkolny Związek Sportowy podsumował wyniki sportowe uczniów w roku szkolnym 2011/2012 i wyłonił 10 najlepszych sportowców w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczystość ogłoszenia laureatów Plebiscytu i wręczenie pucharów ufundowanych przez Burmistrza Zelowa Urszulę Świerczyńską odbyła się 28 czerwca w Urzędzie Miejskim w Zelowie. Podsumowując, był to rok obfitujący w liczne sukcesy sportowe uczniów szkół naszej gminy nie tylko na szczeblu powiatowym i wojewódzkim, ale również ogólnopolskim. Na szczególną uwagę zasługują lekkoatleci, którzy aż ośmiokrotnie uzyskali awans do finałów najwyższego szczebla:

-     Wiktoria Konieczna z SP nr 4 w Zelowie – IV miejsce w biegu na dystansie 600 m,

-     dziewczęta z ZSO w Zelowie – VI miejsce w sztafetowych biegach przełajowych,

-     chłopcy z SP nr 4 w Zelowie – IX miejsce w sztafecie szwedzkiej,

-     chłopcy z ZSP w Zelowie – IX miejsce w sztafecie szwedzkiej,

-     chłopcy z SP nr 4 w Zelowie – XI miejsce w sztafetowych biegach przełajowych,

-     chłopcy z SP nr 2 w Zelowie – XIII miejsce w sztafecie szwedzkiej,

-     dziewczęta z ZSO w Zelowie – XIX miejsce w sztafecie szwedzkiej,

-     dziewczęta z SP nr 4 w Zelowie – XIV miejsce w sztafecie szwedzkiej,

Warto również odnotować sukcesy indywidualne Wiktorii Koniecznej z SP nr 4 i Mikołaja Wernera z SP nr 2, którzy w Finale Wojewódzkim w Indywidualnych Biegach Przełajowych zajęli IX miejsce, a także dziewcząt z SP nr 4, które na tym samym poziomie w sztafetowych biegach przełajowych zajęły VI miejsce.

Oprócz lekkoatletów z bardzo dobrej strony pokazały się piłkarki nożne z Gimnazjum                       w Łobudzicach, które z finału wojewódzkiego wróciły ze srebrnym medalem. Na tym samym poziomie koszykarki z „czwórki” zajęły V miejsce. To samo miejsce przypadło kolegom             i koleżankom   z tej szkoły w „Konkursie 5 Milionów” a na miejscu VII uplasowali się tenisiści stołowi z Gimnazjum w Łobudzicach.

Równie historyczny wymiar miał aspekt organizacyjny. Aż trzy finały wojewódzkie organizowane były przez szkoły z terenu Gminy Zelów. Wszystkie dotyczyły tenisa stołowego i odbyły się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych (dwa) w ramach Licealiady i w Gimnazjum w Łobudzicach w ramach Gimnazjady.

Tak liczne sukcesy spowodowały, że wyłoniono dwie „dziesiątki” Najlepszych Sportowców.