12. miejsce ZKS Włókniarz w tabeli IV ligi

Wersja do wydrukuWersja PDF

Początek wiosennej rundy w ramach rozgrywek IV ligi grupy łódzkiej sezonu 2015/2016 nie był udany dla drużyny ZKS Włókniarz. Po 3 porażkach na początek (1:3 ze Stalą Głowno, 0:1 z Widzewem Łódź, 0:1 z LKS Rosanów) nastąpiło przełamanie w czwartej kolejce rundy rewanżowej w zremisowanym 0:0 meczu z Zawiszą Rzgów. Jednak prawdziwy dramat nastąpił w kolejnym spotkaniu. Mimo zwycięstwa na boisku z Jutrzenką Warta 3:0 działacze Łódzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej przyznali przy zielonym stoliku walkower (3:0) dla drużyny z Warty z powodu występu w drużynie Włókniarza nieuprawnionego (z powodu nadmiaru żółtych kartek) do gry zawodnika. Po tym zdarzeniu Włókniarz przegrał również kolejny mecz z Omegą w Kleszczowie 2:3. Jednak od następnej kolejki zaczął się fantastyczny okres gry zelowskiej drużyny. Najpierw Włókniarz pewnie pokonał wtedy jeszcze aktualnego wicelidera tabeli zespół Zjednoczonych Bełchatów 3:0, następnie wygrał mecz w Szczercowie z miejscową Astorią 4:0 oraz pokonał drużynę Mazovii Rawa Mazowiecka 3:2. Prawdziwa „bomba” jednak wybuchła w dniu 7 maja kiedy Włókniarz pojechał na mecz do aktualnego wtedy lidera tabeli zespołu KS Paradyż. Mimo, że do przerwy był wynik 0:1, to w ostatecznym rozrachunku udało się strzelić w drugiej połowie meczu dwa gole i wywieźć cenną wygraną 2:1 z trudnego terenu! W następnej kolejce Włókniarz zremisował w Zelowie 1:1 z Andrespolią Wiśniowa Góra, by w kolejnych meczach rozgromić w Piotrkowie Trybunalskim Polonię 5:0 i w Zelowie Zjednoczonych Stryków 4:1. Oby serial bez przegranego meczu trwał już do końca sezonu! Aktualnie drużyna ZKS Włókniarz zajmuje w tabeli IV ligi 12. miejsce (na 20 zespołów) z dorobkiem 44 punktów. Liderem rozgrywek jest Widzew Łódź, który zgromadził 74 punkty. Do końca sezonu pozostało 6 kolejek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecze Włókniarza i wspieranie dopingiem naszej drużyny w walce o jak najwyższą pozycję w tabeli IV ligi!