W dniu 29 września, w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Zelowie, odbyły się uroczystości 20-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciło wielu gości. Władze Zelowa reprezentowała Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska oraz Sekretarz Miasta Agnieszka Mysłowska. Obecni byli również dyrektor PCPR w Bełchatowie Elżbieta Zbonikowska - Goździewicz, Jerzy Jóźwiak były Burmistrz Zelowa, przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Danuta Berlińska, Barbara Kaczmarek - z -ca dyr. Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Bełchatowie, a także Państwo Carla i Arie Booman. W uroczystości udział wzięła również Dyrekcja oraz grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie oraz inni zaproszeni goście, którzy przez wiele lat wspierali Stowarzyszenie.
W związku z 20-leciem istnienia Stowarzyszenia Prezes SPON wyraził wdzięczność wieloletnim sponsorom i przyjaciołom Stowarzyszenia, podkreślając zasługi Bożeny Gwiazdowskiej, dziękując zarazem wielu innym dzięki pomocy których organizacja mogła się rozwijać przez dwie dekady. Oczywiście na uroczystości nie zabrakło podopiecznych wraz z opiekunami oraz dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie. Obecne były również osoby, które tworzyły stowarzyszenie: Zdzisław Jaworski, Stefan Trojanowski, Tadeusz Lis, Jolanta Gryś oraz Krystyna Dyniak.
Po powitaniu gości i przedstawieniu krótkiego rysu historycznego SPON przez Prezesa Stowarzyszenia Dariusza Kaczmarka głos zabrała Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska, która życzyła obecnym na spotkaniu wszystkiego co najlepsze, wytrwałości i sił w prowadzeniu tej trudnej a zarazem ważnej misji. Następnie zespół teatralny ze stowarzyszenia wystąpił z przedstawieniem wg. scenariusza i w reżyserii Katarzyny Nowak: „Nie śmiej się dziadku …..”. Po części oficjalnej goście udali się na poczęstunek a dzieci i młodzież na plac, gdzie odbyły się konkursy z nagrodami i ognisko z kiełbaskami. Uroczystość była doskonałą okazją aby równolegle z 20. urodzinami poprowadzić działania dla szerszego grona odbiorców i dotrzeć do ludzi których dzieci są podopiecznymi świetlicy środowiskowej „Stokrotka” prowadzonej przez SPON od 2007 r. Wskazano drogi pomocy i wyjścia z trudnych życiowych sytuacji. Informacje przekazywano ustnie oraz na ulotkach, które wyłożone były na stoliku informacyjnym. Nie zabrakło także materiałów przypominających o możliwości uzyskania dodatkowych informacji w Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w Punktach terapeutycznych działających w gminie Zelów i klubie „Jutrzenka” .