Dofinansowanie zadań profilaktyczno-prewencyjnych

Wersja do wydrukuWersja PDF

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło procedurę podziału środków z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na realizację Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka w roku 2016. Zgodnie z założeniami Programu, rezerwa ta zostanie rozdysponowana na realizację konkretnych projektów przez jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe.

Maksymalna kwota dofinansowania dla danego projektu określona została w wysokości do 75.000,00 złotych, a liczba projektów – do 10 rekomendowanych przez każdy urząd wojewódzki.

Zadania o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym będą realizowane w określonych przez Program trzech celach szczegółowych: bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa, przeciwdziałanie zjawiskom patologii oraz ochrona dzieci i młodzieży - edukacja dla bezpieczeństwa.

Ponadto w ramach celu szczegółowego: bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa  można aplikować o dofinansowanie projektu wpisującego się w założenia dodatkowego programu pn. „Dzielnicowy bliżej nas”. Dofinansowanie tego projektu przewidziane zostało na maksymalną kwotę 50.000,00 złotych.

Pełna treść programu znajduje się na stronie internetowej http://razembezpieczniej.msw.gov.pl Wnioski o dofinansowanie projektów powinny być opracowane według obowiązującego wzoru, którego formularz oraz instrukcja wypełnienia znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakładkach: Bezpieczeństwo, Program „Razem bezpieczniej”, Procedury.

W związku z tym zachęcam do przedstawienia projektów zadań, spośród których najciekawsze propozycje zgłoszone zostaną do dofinansowania z budżetu państwa. Projekty muszą wpisywać się w realizację założeń programu, zgodnie z celem głównym określonym jako: Wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych.

Jednocześnie uprzejmie proszę o przekazanie niniejszej informacji organizacjom pożytku publicznego, jak również do podległych jednostek, jak również współpracujących instytucji. Propozycje projektów należy nadsyłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 8 sierpnia br. na adres Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.  Szczegółowych informacji udziela p. Izabela Sabiniewicz, tel. 042 664 14 40, e-mail: izabela.sabiniewicz@lodz.uw.gov.pl