Przeciw dyskryminacji na rzecz integracji

Wersja do wydrukuWersja PDF

Pod takim hasłem przewodnim odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 IX Powiatowy Dzień Integracji połączony z Międzynarodowym Dniem Dziecka. Uroczystość zaszczycili goście: Burmistrz Zelowa Urszula Świerczyńska, Zastępca Burmistrza Zelowa Agnieszka Mysłowska, Kierownik Referatu Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Małgorzata Gajda, Pastor Parafii Ewangelicko-Reformowanej Tomasz Pieczko, Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zelowie Monika Laskowska, wieloletni przyjaciel szkoły Anna Nowak.

szkolny dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie

Tradycyjnie podczas krótkiej części oficjalnej do grona Przyjaciół Integracji dołączyły kolejne osoby: Katarzyna Klemczak z Gimnazjum w Łobudzicach, Monika Wędrak – SZSO w Bełchatowie, Katarzyna Wolska – pedagog SP nr 2 w Zelowie.

Następnie rozpoczęła się wspaniała zabawa i nauka, w której oprócz uczniów szkoły, udział wzięła grupa integracyjna z Przedszkola Samorządowego nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Zelowie, członkowie Stowarzyszenia  Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, grupy integracyjne z Gimnazjum w Łobudzicach oraz Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bełchatowie.

szkolny dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie1

szkolny dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie2

szkolny dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie2

szkolny dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie3

szkolny dzień integracji w Szkole Podstawowej nr 2 w Zelowie4

Dla dzieci z klas 0-III szkoła zamieniła się w wesoły, kolorowy plac zabaw, na którym uczyły się i bawiły  na stacjach: wiedzy, muzyczno-tanecznej, sportowej, plastycznej oraz  piękności. Natomiast uczniowie klas IV-VI oraz zaproszeni goście z Gimnazjum i SZSO uczestniczyli w pięciu warsztatach dotyczących integracji i dyskryminacji. Na warsztacie, który poprowadził pastor Parafii Ewangelicko-Reformowanej Tomasz Pieczko, próbowali odpowiedzieć na pytanie: czy odrzucenie i wynikające z niego konsekwencje są zawsze konieczne? Była bajka terapeutyczna, o problemach zdrowotnych w literaturze i sztuce, warsztat muzyczny, plastyczny oraz dotyczący chorób i niepełnosprawności.

Podsumowaniem imprezy była prezentacja wykonanych prac oraz  ognisko z kiełbaskami, lody i słodycze. Tegoroczna impreza odbyła się dzięki wsparciu sponsorów: Zakładów Mięsnych „Gaik”, Zakładu Wędliniarskiego Kępa,  sklepu Sedal  oraz Rady Rodziców.