XII Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Pozaszkolnych

Wersja do wydrukuWersja PDF
Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Pozaszkolnych

25 lutego 2015 roku w Domu Kultury w Zelowie odbył się XII Gminny Przegląd Teatrzyków Szkolnych i Pozaszkolnych. Organizatorem przeglądu była Szkoła Podstawowa nr 4 w Zelowie. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Pan Jan Karol Kozłowski Dyrektor szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie. Wśród gości znalazły się Pani Urszula Świerczyńska Burmistrz Zelowa oraz Pani Agnieszka Mysłowska - Sekretarz Miasta.  

Przegląd teatrzyków

Po części oficjalnej akcja potoczyła się wartko. I tak przy zmieniającej się widowni obejrzeliśmy bardzo interesujące przedstawienia: „Szewczyk Dratewka” w wykonaniu zespołu Skrzaty z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Zelowie, „Księżniczka na ziarnku grochu” w wykonaniu zespołu Wesołe Ludziki ze Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich, „Urodziny” w wykonaniu zespołu Dzwoneczki ze Szkoły Podstawowej w Kociszewie, „Zaczarowany świat bajek” w wykonaniu zespołu Podkasane Muzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie,  „Malutka Czarownica” w wykonaniu zespołu Gwiazdki Pani Krysi z Domu Kultury w Zelowie oraz „Widziałam ostatnią pszczołę” w wykonaniu zespołu Dzieci Pana Brzechwy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Zelowie. Ciekawe kreacje aktorskie, zaskakujące zwroty akcji, piękne stroje, zaaferowani młodzi artyści i ich dorośli opiekunowie - to radujące serce obrazki. Przez scenę przewinęły się 93 osoby. Wszystkie włączone w wir tworzenia! Odmienione, bo tknięte różdżką Melpomeny!

Przegląd teatrzyków

Przegląd teatrzyków

Przegląd teatrzyków

Przegląd teatrzyków

Przegląd teatrzyków

Przegląd teatrzyków

Przegląd teatrzyków

Między poszczególnymi prezentacjami teatralnymi publiczność uczestniczyła w grach i zabawach teatralnych inspirowanych wierszami Wandy Chotomskiej, która patronowała XII edycji przeglądu. I znów przyszło nam odgrywać role większe i mniejsze. Bo jak powiedział znany polski pisarz - Bolesław Prus: „Świat podobny jest do amatorskiego teatru; więc nieprzyzwoicie jest pchać się w nim do ról pierwszych, a odrzucać podrzędne. Wreszcie, każda rola jest dobra, byle ją grać z artyzmem i nie brać jej zbyt poważnie.” I może warto mieć w pamięci tę myśl, niezależnie od tego, czy jesteśmy na scenie życia, czy na scenie teatru.