KU CHWALE Zelów czwartą drużyną w kraju

Wersja do wydrukuWersja PDF

Ogromnych emocji dostarczył turniej finałowy cyklu BOSCH GRAND PRIX POLSKI 2017 w Zamościu, gdzie w dwudniowych zmaganiach rywalizowało 14 drużyn w koszykówce 3x3. Jak zauważają organizatorzy – Stowarzyszenie Streetball Polska – dopisała pogoda, wspaniali kibice, świetna sportowa atmosfera i niezwykła rywalizacja, w której brał udział także nasz zelowski zespół KU CHWALE Zelów. W turnieju grali w składzie: Tomasz Pietruszewski, Rafał Niewiadomski, Sergiusz Michalak oraz Rafał Szubski. W rozgrywkach grupowych zajęli 2. miejsce. W pierwszym meczu pokonali gospodarzy – Camaro Zamość, następnie minimalnie ulegli Slamdrinkers Biłgoraj, prowadząc w zasadzie przez całe spotkanie. W ćwierćfinale po niesamowicie emocjonującym pojedynku pokonali zwycięzcę grupy A – Lavisse z Ukrainy, to dało zelowskiej drużynie awans do najlepszej czwórki turnieju. W półfinale musieli jednak uznać wyższość ekipy z Łańcuta, jak się później okazało, zwycięzcy tegorocznego cyklu, złożonej z graczy pierwszoligowego Sokoła Łańcut. W meczu o 3. miejsce jeszcze raz spotkali się z drużyną Slamdrinkers i ponownie przegrali, tym razem po dogrywce 21-19.

KU CHWALE Zelów na czwartym miejscu w Polsce

Niemniej 4. miejsce w cyklu GP Polski jest, póki co, największym osiągnięciem naszej drużyny. Jak sami stwierdzili: „Owszem, rok temu zdobyliśmy mistrzostwo Polski LZS-ów w koszykówce 3x3, jednak w cyklu Boscha występują ligowcy, reprezentanci Polski, poziom jest tu dużo wyższy. Już sam awans na turniej finałowy, jest dla każdej ekipy dużym wyróżnieniem, ponieważ tu nie trafiają przypadkowe drużyny. Poza zwycięzcami poszczególnych eliminacji, na turniej rozdawane są dzikie karty, jednak by takowe dostać potrzebna jest wysoka pozycja zawodników w światowym rankingu FIBA 3x3”.

KU CHWALE Zelów na czwartym miejscu w Polsce 1

Cykl organizowany przez Stowarzyszenie Streetball Polska z Poznania jest najstarszym cyklem w Polsce i bierze w nim udział najwięcej drużyn. W Zamościu nie zjawiło się kilka drużyn z czołówki w kraju, niemniej KU CHWALE Zelów swoją szansę wykorzystali i zajęli bardzo wysokie miejsce. Do Zamościa nie jechali jako faworyt, ale pokazali „kawał” dobrej koszykówki i z tego są ogromnie zadowoleni, a my – mieszkańcy Gminy Zelów – bardzo dumni. Gratulujemy sukcesu całej drużynie.