Młodzież z Zelowa w czołówce krajowej kickboxingu i karate

Wersja do wydrukuWersja PDF

W Szkole Podstawowej nr 4 w Zelowie od wielu lat shihan Stanisław Kołodziejski prowadzi zajęcia sztuk walki PROYAMA Zelów. Duże grono uczestników - dzieci i młodzieży w wieku od 4 lat dwa razy w tygodniu trenuje karate i kickboxing. Lata pracy zawodników zaczęły przynosić świetne wyniki, a 2018  rok był doskonałym potwierdzeniem tego.

Paulina Grzegórska uczennica liceum w Zelowie w ubiegłym roku zdobyła Wicemistrzostwo Polski K-1 oraz Low Kick Juniorów Polskiego Związku Kickboxingu. Startowała w rankingowych zawodach Pucharu Świata WAKO w Budapeszcie, gdzie również zdobyła 2 miejsce. Dzięki temu powołana została do oficjalnej Kadry Narodowej i miała szansę wyjechać i mierzyć się z najlepszymi kickboxerami na świecie podczas Mistrzostw Świata Juniorów WAKO we Włoszech, gdzie zajęła 5. miejsce. To świetny wynik, ale i cenne doświadczenie, które motywuje do dalszej pracy.

Paulina może pochwalić się największym osiągnięciem z PROYAMA Zelów, ale jej koleżanki i koledzy nie spoczywali na laurach i także zaprezentowali świetną formę w 2018 roku. W kickboxingu Kacper Dyduła zdobył 3. miejsce Mistrzostw Polski Kadetów, Filip Brzozowski natomiast 7. miejsce. Przypomnijmy, że rok wcześniej Bartosz Pospiszył zdobył Mistrzostwo Polski Kadetów, niestety jednak kontuzja w 2018 nie pozwoliła mu bronić tytułu. Zawodnicy z Zelowa punktowali również w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych w karate kyokushin. I tak pierwsze miejsca zdobywali Bartosz Pospiszył, Julia Marciniak (pierwsze miejsca w dwóch turniejach), drugie miejsca Iga Biegańska, a trzecie miejsca Maja Słomian i Filip Brzozowski.

karate

karate2

karate3

karate5

karate8

karate7

Podsumowując, w grupie z Zelowa drzemie ogromny potencjał. Są to młodzi sportowcy z pasją i talentem. Realizują się w sporcie, poznają nowych kolegów na wyjazdach, a nawet reprezentują Polskę na oficjalnych turniejach jako Kadra Narodowa Polskiego Związku Kickboxingu! W 2018 zawodnicy z Zelowa mieli okazję odwiedzić Węgry i Włochy, a także polskie miasta tj. Kartuzy, Sieradz, Turek, Mysiadło koło Warszawy i Legnicę.

Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy jeszcze lepszych wyników w 2019 roku.