IV Turniej Orlika o puchar premiera

Wersja do wydrukuWersja PDF

10 września na zelowskim Orliku odbyły się eliminacje gminne IV Turnieju Orlika o puchar premiera Donalda Tuska. W zawodach uczestniczyły 3 drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 4, Wygiełzowa oraz 4 zespoły chłopców z Kociszewa, Wygiełzowa, Bujen Szlacheckich oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zelowie. Turniej przeznaczony był dla grupy wiekowej 12-13 lat i przeprowadzony systemem „każdy z każdym”. Łącznie rozegrano 9 spotkań, które sędziował Jan Kamola. Turniej przebiegał w sportowej atmosferze i zgodnie z zasadą gry „fair play”. Obejrzeli go uczniowie z SP nr 4 w Zelowie, przy której znajduje się Orlik. Wśród drużyn dziewcząt w grze wyróżniała się „czwórka” i to ona zajęła zaszczytne I miejsce awansując do drugiego etapu turnieju. Zaraz za zwycięzcami uplasowały się dziewczęta z Wygiełzowa. III miejsce przypadło uczennicom z SP nr 2.

Spośród chłopców najlepszym okazał się zespół pn.  „Gimbusi”, którzy będą reprezentować Gminę Zelów w wojewódzkim turnieju. Kolejne miejsce zajęli: drużyna UKS „Zibi” Kociszew, Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Zelowie.

Na zakończenie turnieju wszystkim uczestnikom wręczono koszulki z logo turnieju ufundowane przez PZU i PKN Orlen, opiekunom okolicznościowe dyplomy oraz wykonano pamiątkowe zdjęcie. Łącznie w zawodach wzięło udział 70 zawodników.